CFR Cluj - Rapid 3-2. "Locul 2 este pentru noi!" (Surdu, CFR)

• : Function ereg() is deprecated in /home/technor/public_html/galati/includes/file.inc on line 649.

Sprintul lui Semedo (minutul 84) a hotarit destinatia punctelor. Rapid a avut 1-0 (Mazilu, 10), insa a primit doua goluri in minutul 32 (!) de la Didi. Giulestenii au egalat prin Zicu dupa pauza (49), insa au pierdut jocul inaintea concluziei... "Un meci spectaculos, putea cistiga oricine. Suntem fragili din punct de vedere psihic, altfel nu am fi luat doua goluri intr-un singur minut!" - Lucescu jr. "Locul doi e pentru noi!" a fost mesajul pe care atacantul clujean Surdu l-a inscriptionat pe tricou.